Login

Signup

Šance pro dobrovolníky – Nemocnice Na Pleši

30. 8. 2020 | 0 Comments
featured-image

Amelie z.s. hledá dobrovolníky pro Nemocnici na Pleši. Dobrovolníci docházejí na lůžkové oddělení (onkologie a paliativní jednotka) a působí jako společníci u lůžka nebo připravují výtvarné dílny pro nemocné. Od roku 2016 probíhá vždy v březnu tradiční Tulipánový měsíc se svou výzdobou onkologie a mnoha akcemi pro nemocné (tvořivé dílny, živý jukebox a další). V Nemocnici Na Pleši se také pořádají různé jednorázové akce (divadelní a hudební vystoupení, přednášky).

Aby byla dobrovolnická práce bezpečná jak pro dobrovolníky, tak pro nemocné, musí každý dobrovolník, který přichází do kontaktu s nemocnými a jejich blízkými projít školením dobrovolníků. To probíhá pravidelně min. 2x ročně. Kromě toho dobrovolníci musí podepsat smlouvu, jsou pojištěni na svou činnost a dochází na supervize.

Nejbližší školení dobrovolníků proběhne 10.-11.9.2020 v Centru Amelie v Praze. Zájemci se mohou průběžně hlásit a domluvit si informační schůzku s koordinátorkou dobrovolníků.

Kontakt pro další info – Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Střední Čechy (e-mail: dina.risianova@amelie-zs.cz, tel. 608458303).

30. srpna 2020