Login

Signup

Dobro.cz

21. 5. 2020 | 0 Comments
featured-image

V rámci série článků vám představíme zajímavé a užitečné projekty a aplikace, které propojují ty, kteří chtějí pomáhat, s těmi, kteří pomoc potřebují.

Dnes to bude projekt Dobro.cz, který propojuje dobrovolníky s lidmi a organizacemi, kteří se dostali do tíživé situace kvůli koronaviru. Zapojení lidé ani organizace to nedělají pro peníze. Prostě chtějí konat dobro.

Jak to funguje:
Dobro.cz je určeno výhradně pro zveřejnění poptávek a nabídek pomoci bez nároku na finanční odměnu. Služba je celá k dispozici bezplatně.

Na Dobro.cz je možné bezplatně zveřejnit libovolné množství jak žádostí, tak nabídek, včetně žádostí o materiální pomoc. Každá nově zadaná poptávka či nabídka pomoci bude zveřejněna 7 dní. Zadavatel samozřejmě může svou nabídku nebo žádost sám odstranit dříve.

Všechny příspěvky na Dobro.cz budou procházet průběžnou kontrolou, zavádějící nebo klamné nabídky budou smazány.

Poptávky i nabídky pomoci mohou obsahovat odkazy na registrační formulář, web s doplňujícími informacemi, kontaktní e-mail a telefonní číslo. U příspěvků se doporučuje zadat konkrétní adresu pomoci. Pomůže to v tom, aby zájemci mohli hledat poptávky, které jsou v jejich okolí.

Na webu Dobro.cz najdete kromě formulářů na poptávku/nabídku pomoci také užitečné informace, jak při pomáhání chránit sebe i okolí v době „koronavirové“, ale také „dobro-cestník“ s odkazy na podobně zaměřené weby a projekty.

21. května 2020