Login

Signup

Umsemumtam.cz – expertní dobrovolníci pomáhají

28. 5. 2020 | 0 Comments
featured-image

Dnes bychom vám rádi představili velice zajímavý internetový projekt, na kterém najdete nabídku krátkodobých profesních dobrovolnických příležitostí.

Cílem Um sem um tam je poskytnout lék na dvě bolístky neziskového sektoru. Na jedné straně stojí neziskové organizace, které potřebují vyřešit odborný problém (např. design letáku, právní radu, pomoc s kampaní na sociální síti, s korekturou, s programováním). Na takhle specifickou odbornou práci většinou lidé z organizací, kteří jsou odborníci ve svém oboru, nestačí a proto si musí najmout někdo z venku, což může být pro neziskovku velká investice.

Na druhé straně barikády stojí člověk obyčejný, leč profesionál ve svém oboru. Člověk, který má svoje standardní zaměstnání a nějakou odbornost. Rád by si „zadobrovolničil“, ale při práci nemá čas ani energii. Díky Um sem um tam už naštěstí není nutné sundat kravatu, zahodit podpatky a jít sázet stromky – pro neziskovky může být velmi cenným dobrovolníkem, pokud věnuje pár hodin času děláním toho, co mu jde nejlépe. Získá nové zkušenosti, nové kontakty a hlavně dobrý pocit z toho, že chvíli dělal něco, co má smysl.

Um sem um tam je místo, kde se nabídka a poptávka po profesionální dobrovolnické práci potkává. Neziskovky mohou zadat krátkodobé projekty a dobrovolníci zase vyhledat projekt, kterému chtějí pomoci.

Být dobrovolníkem je jednodušší, než se zdá, a je to vlastně docela cool!

I my jsme díky tomuto projektu získali cennou pomoc s prezentačním designem, moc Denise Matsche i projektu Umsemumtam.cz děkujeme!

28. května 2020

Leave a Comment:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *